Bursa Yenişehir MHP Teşkilatı – Haberleri

Adana Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi Yeni Adı

Adana Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi Yeni Adı
118
28 Şubat 2019 - 18:02

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Adı ‘ Alparslan Türkeş ‘ oldu.

 Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi‘nin adının Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. Değiştirilmeye yönelik kanun Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

adana alparslan turkes universitesi

Resmi Gazete’de yer alan bilgiye göre Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol kanununda değişiklik yapılmasına dair alınan Karar, Kanun ile Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin adı  Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ olarak değiştirildi.

Yapılan bu değişiklik ile 2809 sayılı Yükseköğretim kurumları Teşkilatı kanunu ile ilgili mevzuatta yer alan bilgi Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne yapılan atıflar bu alınmış karardan sonra Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne yapılmış sayılacaktır.

devlet bahceli aciklamasi

Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli konuyla ilgili şu açıklamalarda bulunmuştur.

” Sayın Cumhurbaşkanı şahsıma telefonla arayarak Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin ismini Alparslan Türkeş Üniversitesi olarak değiştirmeyi düşündüklerini ifade etmiştir. ‘’ daha sonra konuşmasına devam eden Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli ‘’ Partimizin 50. Kuruluş yıl dönümünün de böylesi heyecan verici bir düşünce, Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarını ve dava arkadaşlarımızı son derece memnun etmiştir. Cumhurbaşkanı’nın böyle bir düşünce ve tasarrufu 50. Kuruluş yıl dönümümüz için müstesna ve muazzez bir armağan olmuştur’

Yenisehir Meclis Adaylari

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER